IR10 Pannello a infrarossi GP-Line, 592x1500 mm, 880W
Disponibile
Numero di articolo
8123397
| Designazione del prodotto | IR10 Pannello a infrarossi GP-Line, 592x1500 mm, 880W |
|---|---|
| Numero di articolo | 8123397 |
| Colore | weiss |
| Classe di protezione | IP44 |
| Lunghezza in mm | 1500,000000 |
| Altezza in mm | 20,0 |
| Larghezza in mm | 592,0 |
| Potenza attiva in watt | 880 W |
| Tensione nominale | 230 V AC |
| Peso [g/unidad] | 17500 |
| Massa frigorifera richiesta g/m | 0 |
| Garanzia in anni | 5 |
| Descrizione | The infrared panel with optional light frame offers efficient heat and modern design. With advanced infrared technology, it provides even, energy-efficient heat. The light frame blends aesthetically into any room concept. Ideal for living rooms, offices, or bathrooms, the panel guarantees a long service life and easy installation. A stylish and sustainable heating solution for every home. Dimming is not recommended, as it reduces efficiency. Surface temperature: approx. 90°C - 105°C | Surface: Textured, matte white powder-coated | Radiant efficiency according to DIN EN IEC 60675-3 = 67% |
| Adatto anche per l'uso in ambienti umidi/esterni | No |






