IR3 Pannello a infrarossi GP-Line, 620x620 mm, 345W
Disponibile
Numero di articolo
8123390
| Designazione del prodotto | IR3 Pannello a infrarossi GP-Line, 620x620 mm, 345W |
|---|---|
| Numero di articolo | 8123390 |
| Colore | weiss |
| Classe di protezione | IP44 |
| Lunghezza in mm | 620,000000 |
| Altezza in mm | 20,0 |
| Larghezza in mm | 620,0 |
| Potenza attiva in watt | 345 W |
| Tensione nominale | 230 V AC |
| Peso [g/unidad] | 5200 |
| Massa frigorifera richiesta g/m | 0 |
| Garanzia in anni | 5 |
| Descrizione | The infrared panel with optional light frame offers efficient heat and modern design. With advanced infrared technology, it provides even, energy-efficient heat. The light frame blends aesthetically into any room design. Ideal for living rooms, offices, or bathrooms, the panel guarantees a long service life and easy installation. A stylish and sustainable heating solution for every home. Dimming is not recommended, as it reduces efficiency. Surface temperature: approx. 90°C - 105°C | Surface: Textured, matte white powder-coated | Radiation efficiency according to DIN EN IEC 60675-3 = 57% |
| Adatto anche per l'uso in ambienti umidi/esterni | No |





