T48/20 inline transformer TZ17, black, 150W, 48V DC
In stock
Article number
8123483
| Item name | T48/20 inline transformer TZ17, black, 150W, 48V DC |
|---|---|
| Article number | 8123483 |
| Permissible ambient temp. | -10°C - 40°C |
| Colour | schwarz matt |
| Protection class | IP20 |
| Length [mm] | 267,500000 |
| Height [mm] | 43,6 |
| Width [mm] | 22,0 |
| Nominal voltage | 220 - 240 V AC |
| Weight [g/pc] | 376 |
| Required cooling mass g/m | 0 |
| Guarantee in years | 5 |
| Description | The transformer allows the DALI control signal to be passed through |
| Also suitable for wet/outdoor use | No |