LF12 LED CCT light frame for infrared IR4, 54W
Article is located in the inlet, please contact the internal sales team
Article number
8123405
| Item name | LF12 LED CCT light frame for infrared IR4, 54W |
|---|---|
| Article number | 8123405 |
| Colour | weiss |
| Luminous flux in lumen | 3650 lm |
| Protection class | IP44 |
| Beam angle | 120° |
| Length [mm] | 856,000000 |
| Height [mm] | 25,0 |
| Width [mm] | 556,0 |
| Active power | 54 W |
| Nominal voltage | 220 - 240 V AC |
| Weight [g/pc] | 1435 |
| Required cooling mass g/m | 0 |
| Guarantee in years | 2 |
| Beam angle type | fixed |
| Description | The light frame for the infrared panel combines functionality with aesthetic design. With its modern and elegant design, the light frame fits perfectly into any room concept and transforms the infrared panel into a decorative element. Ideal for those looking for an effective heating solution with an appealing visual accent. The light frame is easy to assemble and fits perfectly with the infrared panels to enable a harmonious interior design. |
| Also suitable for wet/outdoor use | Yes |